Zadzwoń do nas

Dziś jest środa 24 lipca 2024 imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

           

           

           W dniu 11 sierpnia 2018 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej w Kocierzu Rychwałdzkim  odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny promujący działania edukacyjne w ramach projektu pn. „Rewitalizacja terenów nadbrzeżnych potoku Kocierzanka w Gminie Łękawica”.

          Impreza rozpoczęła się otwarciem Centrum Edukacji Ekologicznej, powstałym w budynku komunalnym w Kocierzu Rychwałdzkim w wyniku remontu przeprowadzonego w ramach przedmiotowego projektu. W odnowionych pomieszczeniach edukacyjnych odbyło się pięć warsztatów i quizów ekologicznych, poruszających tematykę bioróżnorodności biologicznej, przyrody wokół nas, świadomości ekologicznej oraz odpadów – ich segregacji i powtórnego wykorzystania, a także tzw. drugiego życia tj. ekodesign, ekozabawki, ekobiżuteria. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a ich uczestnicy opuścili je wyposażeni w niezbędną wiedzę ekologiczną oraz notesy z surowców wtórnych. Ponadto korytarz CEE zamienił się w galerię  prac powstałych podczas spotkań warsztatowych z dziećmi, które odbyły się w miesiącu lipcu.

          Wspólna biesiada z muzyką w tle sprzyjały miłej atmosferze Pikniku oraz integracji mieszkańców i turystów, zwłaszcza w jej wymiarze ekologicznym.

 

 

                                                                                                          Wójt Gminy Łękawica

                                                                                                           Tadeusz Tomiczek

 

Projekt  współfinasowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa V Ochrona środowiska i efektywne wykorzystywanie zasobów, Działanie 5.4. Ochrona różnorodności biologicznej, Poddziałanie 5.4.3. Ochrona różnorodności biologicznej – tryb pozakonkursowy


Zobacz profil na Facebooku