Zadzwoń do nas

Dziś jest niedziela 26 maja 2024 imieniny: Filip, Paulina, Marianna

Grupa śpiewacza CONVIVA powstała w marcu 2006r. i od tego czasu występuje w uroczystościach Gminnych, reprezentuje Gminę Łękawica na konkursach i prezentacjach, nieraz występowała w zaprzyjaźnionej Gminie VAVREĆKA na Słowacji.

Grupa jest laureatem drugiego miejsca w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Łodygowice 2008. Conviva brała udział w Przeglądzie Zespołów Wiejskich –Brenna 2008.

W V Międzynarodowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek PASTORAŁKA ŻYWIECKA 2009 Grupa Śpiewacza CONVIVA zajęła II miejsce.

Obecnie Grupa liczy 27 członków i jest pod opieką Stowarzyszenia SZEROKA.

Stowarzyszenie na rzecz promocji i rozwoju społeczno – kulturalnego Gminy Łękawica „SZEROKA” rozpoczęło swoją działalność w kwietniu 2008r, powstało na bazie dwóch zespołów tj. Grupy Śpiewaczej CONVIVA oraz Zespołu dziecięcego JAWORKI. Poprzez rozwój zespołów oraz naszą działalność chcieliśmy wzbogacić ofertę kulturalną regionu, a przede wszystkim promować naszą Gminę. Cele i plany zawarte w statucie są dla nas dużym wyzwaniem, wierzymy jednak, że nam się uda – oczywiście z pomocą i poparciem społeczności lokalnej.
Chcemy promować nasz region poprzez wyjazdy Zespołów po Polsce i za granicą, jednak z uwagi na krótki staż działalności Stowarzyszenie SZEROKA nie posiada zasobów finansowych. dlatego liczymy na pomoc z Państwa strony, każdy nawet najmniejszy gest będzie mile widziany - liczymy na szeroko rozumianą współpracę.
Z góry serdecznie dziękujemy za okazane zrozumienie i pomoc.

STOWARZYSZENIE NA RZECZ PROMOCJI I ROZWOJU SPOŁECZNO - KULTURALNEGO GMINY ŁĘKAWICA „SZEROKA
Ul. Żywiecka 23; 34-321 Łękawica
Tel.: 033/8622206
Nr konta Stowarzyszenia „Szeroka” 
Bank Spółdzielczy w Gilowicach 46 8141 0008 0000 6028 2000 0010

Zobacz profil na Facebooku