Zadzwoń do nas

Dziś jest poniedziałek 11 grudnia 2023 imieniny: Waldemar, Damazy

W dniu 11 listopada br. z grupą osób z Sekcji Turystycznej Ludowego Klubu Sportowego "BESKID" Kocierz  i jej sympatykami byliśmy na jesiennej wędrówce w Beskidu Żywieckim.

Rozpoczęliśmy ją od miejscowości Żabnica Skałka i szliśmy na rozległą Halę Boraczą. Rankiem padał deszcz i po opadach pojawiły się mgły. Drogę pokonaliśmy w częściowym,  a później całkowitym zamgleniu. Po wyjściu na halę skierowaliśmy się do Schroniska PTTK, gdzie zrobiliśmy przerwę na smaczną jagodziankę z której wypieku słynie to schronisko w całych Beskidach. Mieliśmy nadzieję na poprawę pogody i dalszą wędrówkę jednak jesienna słota, zwłaszcza w górach była coraz większa. Postanowiliśmy więc schodzić. W drodze powrotnej wzdłuż Potoku Studziańskiego mogliśmy podziwiać kolory jesiennej aury w górach.

Łącznie pokonaliśmy około 10 km dróg górskich. Jestem dumny z hartu ducha, wytrwałości i dobrej kondycji całej grupy.

Autorem zdjęć jest Wiesław Pasko.

Zachęcamy również inne osoby do wędrowania z nami. Informacje o kolejnych wyjściach będą zamieszczane na stronie internetowej Gminy Łękawica w Aktualnościach  jak również na profilu: https://www.facebook.com/wiesiek.fot .

Turystyka ... https://www.facebook.com/Turystyka-LKS-Beskid-Kocierz-272303756634424/

Przewodnik Beskidzki Wiesław Pasko


Zobacz profil na Facebooku