Zadzwoń do nas

Dziś jest niedziela 23 czerwca 2024 imieniny: Wanda, Józef, Albin

Koła  Gospodyń Wiejskich od zawsze były sercem naszej społeczności, miejscem, gdzie rodzą się inicjatywy, które łączą mieszkańców i wzbogacają nasze życie kulturalne.

8 czerwca 2024 r. świętowaliśmy Jubileusz 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Okrajniku.

To wyjątkowe święto, stanowi dowód na to, jak wielką rolę od siedmiu dekad odgrywa to nieformalna organizacja, pielęgnując tradycje, promując kulturę i wspierając różnorodne inicjatywy społeczne.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej w Okrajniku, którą odprawił  Proboszcz Parafii ks. Kanonik Adam Wyporek.

Uroczystość ta zgromadziła nie tylko członkinie Koła i lokalną społeczność, ale również gości, wśród których znaleźli się Posłanka na Sejm RP Małgorzata Pępek, Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jacek Jarco, Radni Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Baczyński i Rafał Ryplewicz, a także Wójt Tadeusz Tomiczek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Pieleszem i Radnymi Ryszardem Ścieszką, Piotrem Ścieszką, Janem Wątrobą oraz Sołtysem Wsi Okrajnik Piotrem Gardasiem. Jednym z najważniejszych aspektów działalności KGW jest budowanie wspólnoty i to właśnie dzięki temu na uroczystości nie zabrakło przedstawicielek kół z pobliskich wsi z: Gilowic, Rychwałdu, Koconia, Ślemienia, Lasu oraz z Łękawicy, Łysiny, Kocierza Moszczanickiego i Rychwałdzkiego.

Podczas uroczystości Przewodnicząca KGW w Okrajniku Janina Bąk została odznaczona srebrną Odznaką Honorową „Za zasługi dla Województwa Śląskiego”, o przyznanie której zawnioskował do Kapituły Wójt Gminy Łękawica Tadeusz Tomiczek.

35 członkiń Koła, na pamiątkę tego wydarzenia, otrzymało z rąk Wójta chusty regionalne. Na zakończenie, piękny występ artystyczny przygotowała Mała Kapela Jaworki oraz Kapela Spod Czoha.

Z okazji tego wyjątkowego Jubileuszu wszystkim członkiniom życzę dalszych sukcesów, nieustającej energii do działania oraz wielu wspaniałych inicjatyw, które będą wzbogacać nasze życie kulturalne. Niech Wasza praca przynosi Wam wiele satysfakcji, a Wasze Koło Gospodyń Wiejskich w Okrajniku rozwija się i promieniuje na kolejne pokolenia.


Zobacz profil na Facebooku