Zadzwoń do nas

Dziś jest wtorek 16 kwietnia 2024 imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

W niedzielne popołudnie 4 czerwca 2017 r. Centrum Kultury i Wypoczynku w Łękawicy wypełniło się po brzegi najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy, którzy w towarzystwie rodziców świętowali Międzynarodowy Dzień Dziecka. Nie zabrakło również naszego partnera czeskiego z gminy Rěpiště, z którym wspólnie realizujemy projekt pn. "Kultura ponad granicami".

Ten wyjątkowy dla dzieci dzień rozpoczął się od występu grupy tanecznej „Krok po kroku”, ze Szkoły Podstawowej w Kocierzu Moszczanickim pod kierownictwem Pani Marzeny Zwardoń. W parku na dzieci czekało całe mnóstwo atrakcji. Były gokarty, dmuchane zjeżdżalnie, zamki do skakania dla najmłodszych, karuzela elektryczna, zabawy z animatorami, malowanie twarzy, balony, konkursy plastyczne, a także to co dzieci lubią najbardziej: wata cukrowa i popcorn, słodycze i napoje. Najmłodszych odwiedziła również Pani Małgorzata Pępek Poseł na Sejm RP, która przywiozła dla dzieci  słodkości.

              Dla dzieci został również przygotowany konkurs plastyczny „Spotkanie postaci z bajek polsko-czeskich”, w którym wręczonych zostało 6 nagród, a zwycięskie prace zaprezentowano na zakupionej ściance ekspozycyjnej. Konkurs odbył się  w ramach realizacji projektu pn. „Kultura ponad granicami Łękawica – Rěpiště” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa RP za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Wydarzenie wsparły miejscowe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. OSP w Łękawicy udostępniły dla dzieci samochód strażacki, OSP w Okrajniku zorganizowała pokaz kurtyny wodnej, a OSP w Kocierzu Moszczanickim pokaz ratownictwa medycznego.  Obecni byli również Policjanci z Komisariatu Policji w Żywcu z policyjną maskotką, z którą dzieci chętnie robiły zdjęcia.

 

                                                         Wójt Gminy Łękawica Tadeusz Tomiczek

 Zobacz profil na Facebooku