Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 18 kwietnia 2024 imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

             W ramach projektu pn.: „Kultura ponad granicami Łękawica- Řepiště” z udziałem partnera czeskiego z Gminy Řepiště w dniu 28 lipca 2017r. w Zespole Szkół w Łękawicy odbyły się warsztaty.

             Podczas spotkania warsztatowego omawiany był temat sportu po obu stronach granicy. W pierwszej części warsztatów dzieci uczyły się podstawowych zwrotów sportowych w języku czeskim oraz rysowały swoje ulubione dyscypliny sportowe.
W drugiej części poznawały znanych sportowców polskich oraz czeskich oraz brały udział w zawodach na hali widowiskowo-sportowej w Łękawicy.

            Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać wiodące dyscypliny sportowe w kraju swojego partnera, odkryć wzajemne zainteresowania sportowe oraz zaczerpnąć trochę ruchu. Poprzez zabawę i poznane zwroty łatwiej nawiązywali kontakty z partnerami po drugiej stronie granicy i wzmacniali integrację pomiędzy najmłodszymi członkami gmin. Nawiązując do przysłowia „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”, można się  pokusić o stwierdzenie, że zdobyta wiedza i nawiązane przyjaźnie dobrze rokują na przyszłą polsko-czeską współpracę poza projektem.

 

Wójt Gminy Łękawica

Tadeusz Tomiczek

 


 


Zobacz profil na Facebooku