Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 18 kwietnia 2024 imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

         Od 01.12.2016r. Gmina Łękawica realizuje projekt pt. „Kultura ponad granicami Łękawica- Řepiště” z udziałem czeskiego partnera z Gminy Řepiště.

    Dotychczas w ramach przedmiotowego projektu zrealizowaliśmy „Mikołajki 2016”, „Międzynarodowe Święto Kobiet”, „Międzynarodowy Dzień Dziecka” i „Międzynarodową Noc Świętojańską”. Każdej zorganizowanej imprezie towarzyszyły wydarzenia, podczas których, jej uczestnicy z partnerskich gmin spotykali się, by poprzez wspólne przygotowywanie rękodzieł, śpiewanie kolęd, malowanie jajek, wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych, organizowanie pokazu stołu bożonarodzeniowego, konkursu na palmę wielkanocną i jarmarku wielkanocnego, a także poprzez uczenie się tańca regionalnego poznawali siebie nawzajem.

W ramach w/w projektu zaplanowano jeszcze działanie, podczas którego odbędą się warsztaty z kapustą w roli głównej oraz impreza pn.: „Międzynarodowe Święto Kapusty”
w dniu 02.09.2017r.  Przygotowywana jest również polsko-czeska mapa „Szlakiem kultury”
z opisem atrakcji kulturowych zlokalizowanych w zaprzyjaźnionych gminach.

Projekt przyczynia się do łatwiejszego nawiązywania kontaktów, polepszenia współpracy, celebrowania obrzędów kulturowych, wzrostu aktywności mieszkańców po obu stronach granicy, przełamania barier językowych, pogłębiania wiedzy o sobie i partnerze, co będzie procentować w przyszłości dalszą współpracą również po zakończeniu projektu.

Planowane zakończenie projektu – październik 2017.

 

Wójt Gminy Łękawica

Tadeusz Tomiczek

 


Zobacz profil na Facebooku