Zadzwoń do nas

Dziś jest sobota 22 czerwca 2024 imieniny: Paulina, Jan, Tomasz

W dniu 11 kwietnia 2017r. w GEOPARK-u w Glince odbyły się  powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zmagania tegoroczne rozgrywane były pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom i zna zasady udzielania pierwszej pomocy”.

             Swoją wiedzą teoretyczną oraz praktyczną wykazać się musiało 43 zawodników ze wszystkich gmin powiatu żywieckiego w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz średnie.

             Innowacją w tegorocznym turnieju były zadania praktyczne z udzielania pierwszej pomocy. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych awansowali do eliminacji wojewódzkich, które w tym roku odbędą się w Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach w dniu 22 kwietnia 2017r.

            Naszą Gminę w kategorii szkoły średnie reprezentować będzie tam Wioleta Kolonko z OSP Kocierz Moszczanicki, która wykazała się największą wiedzą teoretyczną i praktyczną z zawodników w swojej kategorii.

           Nie sposób pominąć wyniki pozostałych naszych uczestniczek. W kategorii szkoły gimnazjalne drugie miejsce zajęła Anna Zadora z OSP Kocierz Moszczanicki. W kategorii szkoły podstawowe Martyna Kliś z OSP Kocierz Moszczanicki zajęła wysokie 6 miejsce.

 

GRATULUJE SUKCESÓW ORAZ TRZYMAM KCIUCKI ZA SUKCES W ELIMINACJACH WOJEWÓDZKICH.

 

                                                                                                    Ze strażackim pozdrowieniem

                                                                                                               Rafał Surzyn

                                                                                       W-ce Prezes Zarządu Gminnego w Łękawicy


Zobacz profil na Facebooku