Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 18 kwietnia 2024 imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław


Z dniem 01.12.2016r. rozpoczynamy realizację projektu pt. „Kultura ponad granicami Łękawica- Řepiště” z udziałem czeskiego partnera z Gminy Řepiště.

W okresie od 01.12.2016r. do 30.09.2017r. planujemy zrealizować następujące imprezy: „Mikołajki 2016”, „Międzynarodowe Święto Kobiet”, „Międzynarodowy Dzień Dziecka”, „Międzynarodową Noc Świętojańską” i „Międzynarodowe Święto Kapusty”. Każdej z tych imprez towarzyszyć będą warsztaty, podczas których planowane jest wspólne wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych, a także rękodzieł, śpiewanie kolęd, malowanie jajek, nauka tańca regionalnego oraz gotowanie potraw z kapustą w roli głównej. Ponadto planujemy organizację pokazu stołu bożonarodzeniowego, konkurs na palmę wielkanocną i jarmark wielkanocny.  

Poprzez te wydarzenia chcemy poznać kulturę, tradycję i obyczaje po obu stronach granicy polsko-czeskiej, przełamać bariery językowe, nawiązać współpracę, która mamy nadzieję będzie owocowała na przyszłość.

Serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegóły dotyczące planowanych działań w ramach projektu pt.: „Kultura ponad granicami Łękawica- Řepiště” można uzyskać w Urzędzie Gminy w Łękawicy pod nr tel. 33 865 16 01 lub na stronie www.lekawica.com.pl.

                                                                                 Wójt Gminy Łękawica

                                                                                 Tadeusz Tomiczek

Zobacz profil na Facebooku