Zadzwoń do nas

Dziś jest środa 24 lipca 2024 imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

W dniu 13 czerwca 2021 r. od godz. 14:00 do 20:00 Gmina Łękawica zorganizowała i przeprowadziła piknik ekologiczny w parku w Łękawicy z okazji Dnia Dziecka dla 401 osób. Było to święto jednodniowe, a uczestnictwo w imprezie było bezpłatne.

W pikniku wzięli udział wszyscy zainteresowani, a w pierwszej kolejności dzieci i młodzież z terenu Gminy Łękawica. Wydarzenia miały charakter integracyjny, umożliwiający zaangażowanie wszystkich grup docelowych. Przeprowadzone działania dla grup docelowych polegały na edukacji ekologicznej, propagowaniu zdrowego i aktywnego trybu życia, uświadomieniu uczestnikom pikniku roli człowieka w procesie przekształcania środowiska przyrodniczego, rozumienia znaczenia pojęć ekologia, myślenie ekologiczne, działanie ekologiczne.

Przeprowadzono piknik ekologiczny i  warsztaty tematyczne "Pogromcy odpadów", "Woda źródłem życia", "Stan świadomości ekologicznej" w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu: rozmowa z pokazem, zajęcia ruchowe, zajęcia praktyczno-techniczne, sesja pytań i odpowiedzi. Rozdano prezenty dla uczestników warsztatów tj. dzieci i młodzieży.

Odbyły się zajęcia integracyjne dla uczestników pikniku poprzez: nagłośnienie z muzyką, atrakcje zabawowe dla dzieci tzw. "dmuchańce", rozdawano posiłki podczas pikniku.

 

 

Impreza była współfinansowana z Unii Europejskiej z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca  w obszary wiejskie” w ramach projektu grantowego poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objęte PROW na lata 2014-2020


Zobacz profil na Facebooku