Zadzwoń do nas

Dziś jest sobota 24 lutego 2024 imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

W dniu 4 czerwca 2023 r. od godz. 14:00 do 20:00 Gmina Łękawica zorganizowała i przeprowadziła piknik w parku w Łękawicy z okazji Dnia Dziecka dla 400 osób. Było to święto jednodniowe, a uczestnictwo w imprezie było bezpłatne.

W pikniku wzięli udział wszyscy zainteresowani, a w pierwszej kolejności dzieci i młodzież z terenu Gminy Łękawica. Wydarzenia miały charakter integracyjny, umożliwiający zaangażowanie wszystkich grup docelowych. Przeprowadzone działania dla grup docelowych polegały na edukacji ekologicznej, propagowaniu zdrowego i aktywnego trybu życia, uświadomieniu uczestnikom pikniku roli człowieka w procesie przekształcania środowiska przyrodniczego, rozumienia znaczenia pojęć ekologia, myślenie ekologiczne, działanie ekologiczne.

Przeprowadzono piknik i  warsztaty tematyczne "Stan świadomości ekologicznej" w zakresie ochrony środowiska i ekologii tj. rozmowa z pokazem, zajęcia praktyczno-techniczne, dyskusja, ćwiczenia kreatywne, sesja pytań i odpowiedzi. Rozdano prezenty dla uczestników warsztatów.

Odbyły się zajęcia integracyjne dla uczestników pikniku poprzez: nagłośnienie z muzyką, atrakcje zabawowe dla dzieci tzw. "dmuchańce", rozdawano posiłki podczas pikniku.

 

 

Piknik był współfinansowany z Unii Europejskiej z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca  w obszary wiejskie” w ramach projektu grantowego poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objęte PROW na lata 2014-2020

 


Zobacz profil na Facebooku